czwartek, 25 kwietnia, 2024

Czy można wyobrazić sobie lepszy sposób na relaks po ciężkim, stresującym dniu niż rozłożenie się w dużym, głębokim fotelu ustawionym na zalanym słońcem tarasie i zatopienie się w dobrej lekturze? Niestety, nie każdemu jest dane korzystać  z uroków lata w pełni. Czy mieszkańcy bloków muszą szukać kontaktu z naturą i okazji do wartościowego odpoczynku za miastem? Niekoniecznie! Namiastką ogrodu może stać się nawet niewielki balkon. Jedyne, co musisz zrobić, aby pełnymi garściami czerpać z lata, to starannie go zaaranżować.

Krok pierwszy – przygotowania

Pierwszym krokiem na drodze do stworzenia urokliwego kącika relaksu jest całkowite uporządkowanie przestrzeni. Usuń z balkonu wszelkie przedmioty, które mogłyby zakłócać kompozycję. Podłogę wyłóż mrozoodpornymi deskami kompozytowymi o drewnianej strukturze. Na ścianie warto założyć ogród wertykalny. Możesz mieć pewność, że zielona ściana będzie piękną dekoracją, która doda balkonowi naturalnego charakteru i uroku.

Krok drugi  meble

Nieodłączną częścią balkonowej aranżacji są meble. Na niewielkim balkonie doskonale sprawdzi się zgrabny zestaw kawowy lub designerska, jednoosobowa huśtawka wyplatana z białego technorattanu (na stronie oltre.pl znajdziesz najciekawsze modele). Technorattanowe wyposażenie z powodzeniem łączy w sobie elegancki wygląd z bezwzględną trwałością. Co ważne, wybierając właśnie technorattanowe meble, wyeliminujesz problem związany z zabezpieczaniem kompletu poza sezonem – wyplatane z technorattanu umeblowanie może spędzić na zewnątrz nawet całą zimę.

Krok trzeci – dekoracje

Każdy wieczór spędzany w ogrodzie będzie źródłem niezmąconego relaksu, kiedy wzbogacisz aranżację o subtelne dodatki w postaci lampionów. Na balustradach obowiązkowo musi znaleźć się miejsce dla kwitnących kwiatów posadzonych w ozdobnych skrzynkach, a pod sufitem – na emitujący przyjemne ciepło promiennik podczerwieni.

Tags: ,
pnet.org zobacz zhouse.pl