czwartek, 25 kwietnia, 2024

Zapewnienie sobie odpowiedniego komfortu snu jest ważną rzeczą, która umożliwia prawidłową regenerację naszego umysłu i przygotowanie się do kolejnego dnia. Szczególnie jest to ważne dla alergików. Są wrażliwi na obecność roztoczy, kurzu i rozwój pleśni. Na szczęście, obecnie na rynku, można znaleźć produkty, które sprawdzą się w naszych domach.

Kołdry antyalergiczne

Kiedy przeglądamy oferty, możemy mieć problem z podjęciem decyzji, bowiem produktów dla alergików jest naprawdę sporo i jest w czym wybierać. Kołdra 140×200 z bawełnianym pokryciem jest bardzo dobrym wyborem, ponieważ zapewnia najwyższy poziom higieny. Bawełna zapewnia długie użytkowanie i najlepszą cyrkulację powietrza. Więcej pytań, rodzi to, czego tak naprawdę nie widzimy, czyli rodzaj wypełnienia,

Puch naturalny czy syntetyczny?

Niektórzy mylnie zakładają, że naturalny puch lub pierze nie nadaje się dla osób, które cierpią na alergię. Nic bardziej mylnego, dowiedziono, że odpowiednia obróbka pierza czy puchu, zapewnia doskonałą higienę i czystość. Puch gęsi to idealny wybór, taka kołdra jest lekka i bardzo ciepła. Zapewnia świetną cyrkulację powietrza, nie pocimy się pod nią latem, a zimą jest nam idealnie ciepło.

Wypełniana syntetyczne poliestrowe lub silikonowe, też mają wiele zalet, nie odkształcają się i są odporne na uszkodzenia. Włókno silikonowe jest bardzo lekkie i ma również właściwości antyalergiczne. Kołdry z takim wypełnienie są sporo tańsze od tych naturalnych, co przemawia na ich korzyść. Warto jednak zwrócić uwagę na to, czy posiadają odpowiedni atest, który dopuszcza jej wykorzystanie dla alergików.

Czyszczenie i pranie

Warto wcześniej się upewnić, czy kołdra, którą chcemy kupić nadaje się do prania. Możliwość prania w automacie, znacznie ułatwi nam funkcjonowanie. Niektóre kołdry można czyścić właśnie w ten sposób, nawet w 60 stopniach. Zapewnia to najwyższy poziom higieny i pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Czyszczenie ręczne nie jest przecież proste.

Do kompletu warto wybrać poduszki i poszewki, które będą miały bawełniane pokrycia. Poduszki łatwiej wybrać i warto robić to dość często, ponieważ nasze drogi oddechowe i skóra mają z nimi bezpośrednio kontakt.

Kołdry antyalergiczne nie są drogie, a ich wybór dość duży, warto pamiętać o tym, żeby co jakiś czas wymieniać ją na nową, zapewni nam to świeżość i poczucie komfortu, nawet jeśli nie jesteśmy alergikami. Dbanie o higienę jest ważne, ponieważ alergię można nabyć.

Tags: ,
tssoundscape.com niestfemale.com becarp.pl