czwartek, 18 lipca, 2024

Odpowiednio przygotowany magazyn, przystosowany między innymi do przechowywania różnych produktów z wielu sektorów, wpływa na poprawę konkurencyjności i większe zainteresowanie ze strony klientów. Do swojej oferty warto wprowadzić na przykład wygodne zbiorniki 100l, kontenery Ibc, które służą do magazynowania i transportowania substancji płynnych.

Kontener Ibc – co go wyróżnia?

Pojemnik ibc to powszechnie stosowane pojemnik do transportowania i przewozu substancji płynnych. jest bardzo szeroko wykorzystywany w wielu różnych, w tym na przykład w branży spożywczej, kosmetycznej czy chemicznej. Po pierwsze cechą wyróżniającą tego typu kontenery jest to, że mają one ściśle określony kształt oraz rozmiary. Jest to szczególnie doceniane przez branżę logistyczną i transportową – za pomocą tych kontenerów można prosto i szybko zapełnić przyczepy do przewozu, bo układa się je po prostu jeden obok drugiego, oraz jeden na drugim. Każdy kontener IBC ma określony rozmiar, są one przygotowywane z myślą właśnie o standardowych naczepach do przewozu, ale też o regałach i półkach w magazynach. Wygoda podczas układania, łatwość w zdejmowaniu z półek i regałów, więcej oszczędzonego miejsca – to cechy wyróżniające tego typu pojemniki.

Pojemnik ibc w praktyce

W praktyce wygoda podczas użytkowania pojemników ibc jest nie do przecenienia. Ważne jest jednak również bezpieczeństwo tego typu pojemników. Są one wykonane z materiałów, które w absolutnie żaden sposób nie reagują z przechowywanymi w środku cieczami. Nie wpływają na zmianę smaku lub konsystencji, kolor lub zapachu. Ma to bardzo duże znaczenie zarówno w przypadku transportowania i przechowywania płynnych substancji spożywczych, ale też kosmetycznych czy innych. To właśnie dlatego tego typu pojemniki o pojemności na przykład 100 litrów są tak często wybierane przez magazyny i producentów z branży spożywczej. Każdy pojemnik jest wyposażony w wygodny kran, dzięki czemu z łatwością można opróżnić je, a następnie poddać na przykład myciu czy czyszczeniu.

Czyszczenie pojemników ibc

Pojemniki ibc muszą być utrzymywane w czystości, czym zajmują się specjalne firmy, które myją je, dezynfekują i osuszają zgodnie ze ścisłymi wymogami. Kontenery ibc to pojemniki wielokrotnego użytku, które produkowane są z materiałów wytrzymałych, a zatem są odporne na zniszczenie i uszkodzenia. Dzięki temu mogą być wykorzystywane naprawdę przez długi czas do przechowywania i transportu różnych substancji płynnych.

Tags: , ,