niedziela, 26 maja, 2024

 

O rozwodach mówi się dzisiaj coraz więcej, szczególnie w kontekście par o niewielkim stażu małżeńskim. Problemem tym zajmują się przede wszystkim socjologowie szukając przyczyn tak dużego odsetka rozpadu małżeństw. Warto temu problemowi przyjrzeć się z bliska i zastanowić, co sprawia, że znacznie częściej składamy papiery rozwodowe niż 20-30 lat temu.

Zmiany obyczajowe dziejące się wokół nas

Jedną z podstawowych przyczyn zwiększonego odsetku spraw rozwodowych są bez wątpienia zmiany obyczajowe, które miały miejsce przez ostatnie dekady. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu rozwód był tematem wstydliwym a osoby, które składały wnioski rozwodowe były stygmatyzowane. Dzisiaj rozwód jest znormalizowany, a fakt, że dorosłe osoby postanawiają się rozwieźć nierzadko uważany jest jako niezwykle ważna i dojrzała decyzja. Przyczyn rozwodu może być wiele: od różnić światopoglądowych czy kulturowych, poprzez niewierność małżeńską, aż po przemoc w rodzinie, zarówno psychiczną, jak i fizyczną. Powodem rozwodu mogą być również „różnice nie do pogodzenia”. Małżonkowie skarżą się również na to, że współmałżonkowie zmieniają zdanie co do posiadania lub braku posiadania potomstwa. O przyczynach rozwodów przeczytamy na stronie adwokat-katowice.info.pl.

Adwokat – czy może być potrzebny na sali rozwodowej?

Osoby przygotowujące się do rozwodu często zastanawiają się, czy warto zatrudnić adwokata, aby ich reprezentował. Okazuje się, że takie rozwiązanie niesie za sobą wiele korzyści, szczególnie w sytuacji, kiedy sprawa rozwodowa jest skomplikowana. Adwokat nie tylko oceni bezstronnie naszą sprawę, ale również podpowie rozwiązania prawne, które możemy wykorzystać podczas sprawy. Adwokat zadba również o nasze interesy i odwiedzie nas od podejmowania kroków, które mogą zmienić na gorsze naszą sytuację.

 

 

Tags: ,