czwartek, 18 lipca, 2024

Kiedy życie przenosi się w dużej mierze do sieci, również trafia tam marketing, który w ostatnich czasach ewidentnie zmienił swoją strukturę. Z jednej strony stał się bardziej wyrazisty i uporządkowany, bo reklama w sieci musi być widoczna, dostępna i spójna. Z drugiej strony jest bardziej intuicyjny. Naśladuje typowe zachowania konsumentów poszukujących produkty czy usługi oraz klientów dokonujących zakupu. Opiera się na projektowaniu doświadczeń użytkowników (tzw. UX), ich oczekiwań i w pewnym sensie strefy emocjonalnej. To wszystko odbywa się w odpowiedniej nawigacji, która naprowadza, sugeruje, podpowiada, w jaki sposób i gdzie najlepiej spełnić konsumenckie potrzeby.

Marketingowe ścieżki dostępu

Marketing w sieci to swego rodzaju naprowadzanie na daną stronę czy sklep internetowy. To wyznaczanie pewnej mapki, według której klient za pomocą kilku kliknięć dotrze do pożądanego produktu. Marketing internetowy to nie tylko perswazja i reklama sensu stricto. To także informacja, która jest w zasięgu wzroku (na topowych miejscach w wyszukiwarkach!). To świetnie skonstruowana i prezentująca się strona firmowa oraz doskonale działający sklep.

Reklama w globalnej wiosce

Działania marketingowe w globalnej wiosce wyglądają zupełnie inaczej niż dawniej. Z reklamą można trafić niemalże wszędzie i do każdego. To daje ogromne możliwości, które należy tylko umiejętnie wykorzystać. Jak to zrobić i jak przekształcić marketingowe przedsięwzięcia w realny sukces firmy? Dowiemy się tutaj: xann.pl. Przekonamy się, że zarówno wielkie jak i małe firmy powinny rozwijać się w internecie. Podbijanie sieci przynosi ogromne korzyści. Jak do nich dążyć?

Jak to się robi?

Czego możemy się spodziewać po dobrej kampanii w internecie? Co oferują nam profesjonalne firmy zajmujące się marketingiem internetowym? Przede wszystkim: pozycjonowanie stron, tworzenie stron i sklepów, reklamę na Facebooku, analitykę internetową na najwyższym poziomie, kampanie Google AdWords, SEO audyt i optymalizację strony.

Tags: , , , ,