czwartek, 18 lipca, 2024

W każdym domu powinno znaleźć się miejsce, gdzie domownicy mogą wspólnie się spotkać, odpoczywać, spędzać czas. Funkcję tę najczęściej przejmuje salon lub pokój dzienny. Odpowiednie zaaranżowanie takiej przestrzeni jest kluczowe, by zapewnić komfort wszystkim domownikom. Jakie meble i dodatki wybrać?

Trwałe i dopasowane do potrzeb meble

Podstawą w salonie są bez wątpienia meble. Powinny one łączyć trwałość, elegancję, ale też wysoką funkcjonalność. Współcześnie temat meblowania salonu jest znacznie prostszy – dzięki rozbudowanym kolekcjom meblowym możliwe jest stworzenie spójnej aranżacji. W kolekcjach królują komody, szafy, regały. Liczne regały i szafki pozwolą na przechowywanie książek, magazynów, pamiątek z podróży. Meble takie pozwolą na stworzenie przytulnego wnętrza, dopasowanego do danych potrzeb. Jedną z ciekawszych propozycji jest meblościanka z witryną. Nowoczesna meblościanka to komplet mebli umieszczanych na jednej ścianie, najczęściej blisko telewizora. Dzięki wykorzystaniu przeszkleń, meble stają się optycznie lżejsze. Warto również wspomnieć o tym, że meble tworzone z myślą o salonach czy pokojach dziennych tworzone są z płyt meblowych laminowanych i lakierowanych, jak również z naturalnego, litego drewna. Materiały te są zabezpieczone przed działaniem wilgoci, odkształcaniem.

Odpocznij – komfortowe komplety wypoczynkowe

Trwałe meble to nie wszystko, czego potrzebujemy w salonie. Uzupełnieniem przestrzeni do relaksu są meble wypoczynkowe. Wygodne sofy, narożniki i fotele projektowane są z myślą o użytkowniku, świetnie wpisują się też w najnowsze trendy. Meble wypoczynkowe opierają się o stelaże wykonane z desek meblowych – deski nie odkształcają się, są zabezpieczone przed wilgocią. Wnętrze sof i foteli wypełniają miękkie pianki, jak również sprężyny. Wierzch mebli to tapicerki wykonane z tkanin bawełnianych, weluru, skóry.

 

 

 

 

Tags: ,