czwartek, 18 lipca, 2024

Piękny i zadbany ogród to idealne miejsce wypoczynkowe. Nie trzeba wiele, aby korzystać z pięknej pogody – odpowiednie meble, dodatki. Wśród chętnie wykorzystywanych elementów króluje altana przy domu. Nowoczesna pergola wzbogaca przestrzeń, sprawia, że staje się ciekawsza i bardziej estetyczna. Altana przy domu zmieni otoczenie i zachęci nas do częstszego przebywania na świeżym powietrzu.

Altana przy domu – co wybrać?

Szukając inspiracji na elegancki ogród altana przy domu wydaje się być strzałem w dziesiątkę. Nowoczesne pergole zachwycą pod każdym względem i pozwolą na lepszy odpoczynek. Altana przy domu wznoszona jest modułowo – składa się ona z elementów aluminiowych malowanych proszkowo. Poprzez zastosowanie takiego materiału możliwe stało się stworzenie konstrukcji odpornej na wilgoć czy rdzę. Konstrukcja posiada zintegrowaną rynnę, która pozwoli na odprowadzanie wody deszczowej poza obręb pergoli.

Na uwagę zasługuje dach – altana przy domu jest konstrukcją zadaszoną z możliwością regulowania ustawienia dachu. Dach wykonany jest z aluminiowych lameli obracających się wokół własnej osi. O pozycji lameli decyduje użytkownik – to on określa, jak wiele światła ma wpadać pod pergolę. Lamele w pozycji całkowicie zamkniętej skutecznie chronią przed deszczem – również w takim czasie możemy przebywać pod pergolą!

Altana przy domu idealna do wypoczynku

Altana przy domu to świetna inwestycja, która z pewnością ziści nasze marzenia o wypoczynku blisko natury. Decydując się na altanę warto również dopasować do niej dodatki. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się promienniki ciepła oraz rolety boczne, które skutecznie uchronią nas przed promieniowaniem słonecznym czy… spojrzeniami sąsiadów! Rolety boczne zabezpieczone są przed wilgocią i brudem.

 

Tags: ,