czwartek, 18 lipca, 2024

W naszym kraju coraz więcej budynków buduje się w myśl zasad o nowoczesnym budownictwie, a szczególną popularnością cieszą się domy pasywne, czyli inaczej po prostu domy energooszczędne. Taki dom musi zostać odpowiednio zaadaptowany i zaprojektowany oraz potrzebne są do niego okna pasywne. Tylko w takim wypadku całość będzie tworzyła spójność i wszystkie funkcje będą działały, jak trzeba.

Ograniczenie kosztów eksploatacji domu

Domy pasywne buduje się przede wszystkim po to, aby ograniczyć koszty eksploatacji domu na przestrzeni wielu lat. Ich budowa i wszystkie potrzebne funkcje będą droższe niż w przypadku standardowej budowy, ale w przeliczeniu wszystkich kosztów i tak budowa domu pasywnego będzie bardziej opłacalna. Fachowcy mówią, że z czasem wszystkie nowe budowle będą miały taki charakter.

 

Okna pasywne – co jest ważne podczas wyboru?

Wybierając okna pasywne trzeba zwrócić przede wszystkim uwagę na parametry, a konkretnie na współczynnik przenikania ciepła, który będzie różnił się w zależności od rodzaju okien. Ważne, aby taki współczynnik był niski, ale oczywiście nie może być zerowy. Warto porównać sobie oferty wszystkich producentów i według nich wybrać takie okna, które najbardziej spełniają wszystkie oczekiwania.

Budownictwo pasywne w Polsce od jakiegoś czasu jest bardzo znane, a domów z roku na rok o takich charakterze powstaje coraz więcej, ponieważ ludzie zrozumieli ideę budowania takich domów. Warto się na nie decydować, jeśli tylko jest możliwość.

Tags: ,