czwartek, 18 lipca, 2024

Decydując się na otworzenie restauracji, bardzo ważną kwestią są oczywiście serwowane potrawy, to od nich zależy, czy klienci przekonają się do regularnego odwiedzania lokalu. Oczywiście nie tylko ten czynnik ma wpływ na powodzenie biznesu, bardzo ważną kwestią jest również wystrój restauracji. Jak zaaranżować przestrzeń lokalu, aby goście chętnie spędzali w nim czas?

Zacznij od ustalenia budżetu

Budżet ma kluczowe znaczenie podczas planowania wystroju restauracji. Można zabrać się za to na własną rękę albo poprosić o pomoc architekta wnętrz, przy czy, w tym wypadku należy liczyć się z dodatkowymi kosztami. Lokal można urządzić stylowo i elegancko, nawet w przypadku ograniczonego budżetu, najważniejsze jest to, aby mieć pomysł oraz trochę wyczucia estetyki. Warto szukać inspiracji w sieci, to bardzo pomocna opcja.

W jakim stylu?

Niektóre restauracje są bardzo eleganckie, inne są stylizowane tak, żeby kojarzyły się z konkretnymi wydarzeniami, miejscami czy epoką. Bez względu na to, w jakim stylu zaaranżujemy przestrzeń, warto dołożyć starań, aby styl był spójny.

Jakie wyposażenie do restauracji?

Podstawa to odpowiedniego rozmiaru oraz kształtu stoliki. Druga bardzo ważna, jak nie najważniejsza rzecz to krzesła, które zagwarantują gościom odpowiedni komfort podczas spożywania posiłków w gronie znajomych czy rodziny. Ważne jest to, żeby krzesła miały wygodne siedzisko i oparcie. Dobrze sprawdzają się krzesła składane, które można dostawić, jeżeli klientów jest więcej, ale po złożeniu nie zajmują zbyt wiele miejsca. Wybór krzeseł składnych jest bardzo duży, można je kupić zarówno w salonach meblowych stacjonarnych, jak i sklepach internetowych. Krzesła składane stylowo powinny pasować do stolików, choć oczywiście nie wszystkie muszą być identyczne. Obecnie odchodzi się od kupowania kompletów, coraz więcej osób decyduje się na krzesła w różnych kolorach, czy kształtach, jednak posiadające pewne elementy wspólne.

Bardzo ważnym elementem jest również blat barowy. Warto zatroszczyć się również o takie szczegóły, jak dekoracje stołów, eleganckie podłogi, atrakcyjne menu. Na stołach można ustawić kwiaty, nie można zapominać też o wieszakach na odzież wierzchnią gości.

Urządzanie restauracji to trudna sprawa, ale bez większych przeszkód można zaaranżować ją samodzielnie, jeśli się tylko postaramy i dobrze zaplanujemy poszczególne działania.

Krzesła składane oferuje sklep Demico.pl

Tags: ,