czwartek, 18 lipca, 2024

Badania pokazują, że coraz więcej osób into nie tylko młodych, ale także w kwiecie wieku, szuka miłości w internecie. Do dyspozycji jest mnóstwo aplikacji i portali, ale czy taka miłość jest w ogóle możliwa?

Niekończący się wybór

Każdego dnia na portalach randkowych rejestruje się kilkadziesiąt albo nawet kilkaset nowych użytkowników, więc ilość wszystkich wzrasta z dnia na dzień. Ich profile można dowolnie przeglądać, lajkować albo pomijać.

Większość osób zwraca szczególną uwagę na zdjęcia, to je widzimy na pierwszy rzut oka i je poddajemy od razu ocenie. Każdy darmowy portal randkowy zazwyczaj pozwala rozbudować swój opis o kilka dodatkowych zadań i informacji, ale spora część użytkowników nawet ich nie czyta.

Supermarket randkowy

Z wyborem na portalach jest trochę jak z zakupami. Przegladamy produkty, czy w tym wypadku zdjęcia profilowe potencjalnego partnera i akceptujemy lub odrzucamy. Jednak ze sklepu jeszcze wyjdziemy z zakupami, a na portalu randkowym ciężko znaleźć miłość.

Badania pokazuja, że wiele osób lajkuje i akceptuje czyjeś profile automatycznie, ale rzadko za tym idzie kolejny krok, chociażby przeczytanie informacji profilowych albo wysłanie wiadomości. Często też nie odpowiadają na wiadomości osoby, której zdjęcie wcześniej polubiły.

Szybka miłość

Nawet jeżeli dojdzie do randki z osobą poznana w internecie to często dochodzi do rozczarowania. Darmowy portal randkowy opiera się na prostych zasadach – pokazać się z jak najlepszej strony. Najlepsze zdjęcie, ciekawy opis i mnóstwo czasu na znalezienie właściwej odpowiedzi podczas konwersacji, a na spotkaniu czar pryska.

Część z użytkowników to kolekcjonerzy pierwszych randek. Przy najdrobniejszym rozczarowaniu albo potknięciu na spotkaniu, wracają do portalu, wiedząc że tam znów czeka setki potencjalnych kandydatów. I w ten sposób szukają ideału, który z każdym kolejnym kliknięciem ciężej odnaleźć.

Internet jest znakiem naszych czasów i w zasadzie ułatwia życie, ale też może je mocno skompilować i przeinaczyć. Świat wirtualny różni się znacząco od świata realnego, lecz niestety wiele osób przestaje dostrzegać te różnice, a szukanie drugiej połówki nie jest tutaj wyjątkiem. Mimo wszystko warto próbować, ale z głową.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z darmowego portalu randkowego Randkuj.my

Tags: ,