niedziela, 3 marca, 2024

Kindergeld, czyli zasiłek rodzinny w Niemczech wypłacany jest do 18-ego roku życia, bądź 25-ego (jeśli nasze dziecko zdecyduje się kontynuować naukę). Dziś, odpowiemy na pytanie, jaka jest jego wysokość i jakie wymagania należy spełnić, aby się o niego starać.

Czy każdy może starać się o zasiłek rodzinny w Niemczech?

Zasiłek rodzinny w Niemczechnależy się każdemu, bez względu na osiągane przez rodziców zarobki. Standardowo, zasiłek wypłacany jest matce. Jeśli jednak rodzice pozostają w separacji bądź są po rozwodzie, zasiłek rodzinny w Niemczechotrzymuje ta osoba, która sprawuje opiekę nad dzieckiem.

Urzędem, który zajmuje się rozpatrywaniem wniosków i przydzielaniem świadczeń jest kasa rodzinna krajowego urzędu pracy. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że nawet pobierając zasiłek rodzinny w Niemczech, posiadając niskie dochody, przysługuje nam również Kinderzuschlag.

Zasiłek rodzinny w Niemczech– na które dzieci jest wypłacany?

Zasiłek rodzinny w Niemczechwypłacany jest zarówno na dzieci rodzone, adoptowane, a nawet te, które przygarnęło się do swojego domu (wnuki, dzieci małżonka, partnera życiowego raz przybrane).

O zasiłek rodzinny w Niemczech mogą starać się wszystkie osoby, które pracują w Niemczech (wystarczy przepracować pół roku, aby móc złożyć wymagany wniosek). Jeśli nasze dziecko mieszka w Polsce, aby móc starać się o zasiłek rodzinny, jeden z rodziców musi współtworzyć z nim gospodarstwo domowe. Tylko wtedy Kindergeld zostanie przyznany.

 

Tags: , ,
Metalowy stojak na ręczniki zobacz https://abweb.com.pl/taras-w-zimie-dlaczego-nie-tajniki-efektywnego-ogrzewania/