czwartek, 18 lipca, 2024

Kiedy bliska nam osoba ma urodziny – przyjaciel, mąż, żona, dziecko, rodzice czy znajomi – często do prezentu dołączamy kartkę urodzinową. Najczęściej kupujemy ją po prostu w sklepie. Jednak może raz warto by spróbować wykonać taką kartkę samemu? Jakie zalety mają kartki urodzinowe handmade?

1) Wyjątkowość

Przede wszystkim kartki urodzinowe handmade mają tą zaletę, że są całkowicie niepowtarzalne. Nawet, jeśli nie wyjdą nam idealnie takie, jakie zamierzaliśmy zrobić, to nie spotkamy takich drugich na świecie.

Czy to ma jednak jakieś większe znaczenie dla osoby obdarowywanej? Oczywiście, że tak! W końcu kto z nas lubi dostawać sztampowo ciągle to samo? W zasadzie na pewno za bardzo to nikt. Kartka urodzinowa handmade będzie pokazywała, że rzeczywiście na danej osobie nam zależy, że to nie jest tylko randomowy prezent.

2) Dopasowanie do obdarowywanej osoby

Oczywiście duże znaczenie ma także to, że taka kartka urodzinowa handmade może zostać naprawdę dopasowana do obdarowywanej osoby. W końcu każdy z nas dość często ma ten problem, że nie bardzo wiemy, którą kartkę kupić. Nawet jeśli znajdziemy coś nieco bardziej oryginalnego, to szybko okazuje się, że z taką kartką też jest coś nie do końca w porządku.

Natomiast kartkę urodzinową handmade możemy idealnie dopasować. Jeśli ktoś lubi konie, możemy je tam umieścić. Naszemu znajomemu leśniczemu taką kartkę możemy nawet wyciąć w drewnie. Babci możemy wkleić suszony kwiat. Generalnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać w pełni swoją wyobraźnię.

3) Odpoczynek od codzienności

I właśnie – na koniec warto trochę jeszcze powiedzieć o tym, jakie zalety mają kartki urodzinowe handmade dla nas samych. Otóż przypomnijmy sobie, jak bardzo kiedyś lubiliśmy plastykę czy nawet porysować sobie w zeszycie gdzieś na lekcji. Potem niestety nieraz zapominamy o tym dorastając.

Kiedy jednak poświęcimy nasze jedno popołudnie czy wieczór na robienie kartek szybko okaże się, że naprawdę uda nam się zrelaksować i wypocząć. W końcu puścimy wodze fantazji, odpoczniemy, zapomnimy o problemach codziennych zagłębiając się w kolorowy świat kartek. Odkryjemy także to, że mamy naprawdę bardzo wiele przeróżnych środków ekspresji – takich jak decoupage, rysunek, malowanie, farby na szkło i wiele, wiele innych.

Kartki urodzinowe handmade znaleźć można w Artistroom.pl

Tags: , ,