niedziela, 26 maja, 2024

Nici liftingujące działają jak rusztowanie dla skóry – podnoszą ją i utrzymują prawidłowe napięcie. Sprawdź, jak działa lifting bez skalpela.

Nici liftingujące – efekt liftingu bez skalpela

Nici liftingujące to znakomita alternatywa dla chirurgicznego liftingu twarzy. Stosunkowo nieinwazyjny zabieg pozwala na osiągnięcie długotrwałego efekty napiętej i odmłodzonej skóry. Lifting nićmi wzmacnia naturalne rusztowanie skóry – podtrzymuje opadające tkanki i jednocześnie stymuluje produkcję nowego kolagenu. Na czym polega lifting bez skalpela? Wyjaśniamy.

Czym są nici liftingujące?

Nici liftingujące to syntetyczne włókna wykonane ze specjalnych, rozpuszczalnych materiałów, które wykorzystuje się do podnoszenia wiotkiej skóry w zabiegach medycyny estetycznej. Stosuje się je również w tradycyjnej chirurgii podczas precyzyjnych operacji. Ważną cechą nici liftingujących jest to, że po pewnym czasie wchłaniane są przez organizm. Po kilku, kilkunastu miesiącach ulegają zupełnemu rozpuszczeniu. Dzięki temu, że jednocześnie pobudzają syntezę kolagenu w skórze, efekt liftingu nićmi może utrzymywać się nawet przez dwa lata. Zabiegi odmładzające z użyciem nici liftingujące dostępne są w warszawskiej Klinice Miracki, gdzie używane są dwa rodzaje nici: PDO i Aptos. Pierwsze wykonane zostały z polidioksanonu – silnego włókna, składającego się z jednej lub dwóch skręconych nici bez wypustek. Z kolei nici Aptos posiadają liczne haczyki, które ułatwiają zakotwiczenie w tkance.

Jak działa lifting nićmi?

Lifting nićmi to zabieg, którego działanie zbliżone jest do chirurgicznego liftingu twarzy, ale pozbawione wielu jego wad. Nici liftingujące nie wymagają narkozy, wprowadza się je w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu nie jest potrzebna rekonwalescencja. Przed zastosowaniem nici konieczna jest jednak konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej. Specjalista musi wykluczyć wszelkie przeciwwskazania, aby bezpiecznie dokonać iniekcji nici liftingujących.

Procedura polega na wprowadzeniu odpowiednio dobranej nici (np. nici haczykowe, nici PDO) za pomocą iniekcji – nić umieszczana jest na cienkiej igle i wprowadzana podskórnie w określonych miejscach twarzy. Pacjent odczuwa przy tym jedynie lekki ucisk pod skórą, a nie ból. Zabieg zajmuje od około 45 minut do godziny. Ponieważ nie stosuje się znieczulenia ogólnego, natychmiast po zabiegu można wrócić do swoich codziennych obowiązków.

Lifting twarzy nićmi jest minimalnie inwazyjnym zabiegiem. Nici tworzą swoiste rusztowanie podskórne, podnosząc zwiotczenia wywołane starzeniem. Dodatkowo lifting nićmi pobudza tkankę do uruchomienia naturalnych procesów regeneracyjnych, dzięki czemu szybko i na długo staje się ona odmłodzona.

Lifting twarzy nićmi – efekty

Nici liftingujące służą do usuwania skutków tzw. starzenia grawitacyjnego, objawiającego się opadaniem skóry na twarzy, które nasila się wraz z wiekiem. Zmiany te spowodowane są zmniejszeniem napięcia mięśni oraz utratą kolagenu w skórze i zaczynają być widoczne w wieku 40-50 lat. Lifting nićmi to świetny sposób na podniesienie łuków brwiowych, policzków oraz skóry na czole, w okolicach żuchwy, szyi i dekoltu.

Efekty zabiegu nićmi liftingującymi pojawiają się niemal natychmiast, jednak pełne rezultaty (wynikające z tworzenia nowego kolagenu) rozpoczynają się po 10-14 dniach. Same nici utrzymują się pod skórą przez około 240 dni, ale działanie wywołane ich wprowadzeniem trwa zazwyczaj do 24 miesięcy. Dłuższa obecność rozpuszczalnych włókien pod skórą skutkuje powstaniem mikrozwłóknień, które po wchłonięciu nici nadal, w sposób naturalny, podtrzymują skórę.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-warszawa-ursynow-aleja-ken/

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/

Tags: , , ,