niedziela, 26 maja, 2024

Każda kobieta w ciąży czuje swoje nienarodzone dziecko, ma z nim od początku swoją własną i indywidualną więź. Jednak dzięki badaniom usg może je dokładnie poznać i zacząć traktować już jak materialną osobę. Zdjęcia usg dwuwymiarowe nie dają laikom dokładnego pojęcia, jak dziecko wygląda i co dziecko robi w łonie swojej matki. Dopiero nowoczesne ultrasonografy, dzięki którym można wykonać zdjęcia usg 3d i usg 4d, pozwalają bardzo dobrze poznać się ze swoim przyszłym potomkiem.

Również dobra diagnostyka

Badanie usg w trójwymiarze najczęściej rodzice wykonują na własne życzenie. Jest to potem wspaniała pamiątka dla rodziców i dla nienarodzonego maluszka. Jednak należy również pamiętać i zdać sobie sprawę, że usg trójwymiarowe jest również doskonałym badaniem diagnostycznym. To zdjęcia usg 4d i usg 3d pozwalają zaobserwować wszystkie mankamenty i ewentualne zjawiska chorobowe u nienarodzonego dziecka. Czasami dzięki tym badaniom można już zareagować dużo wcześniej i rozpocząć wcześniej wszelkie procesy lecznicze.

Nie należy się obawiać

Badanie trójwymiarowe pozwala krok po kroku obejrzeć nienarodzonego maluszka, dokładnie zaobserwować jego ruchy, mimikę i to co robi w łonie matki. Badanie 3d to dokładny obraz dziecka, natomiast badanie 4d to dodatkowo jeszcze ruch dziecka. Pierwszy sposób to możliwość obejrzenia dziecka w trójwymiarze, drugi sposób to krotki filmik z tego co dzieje się w danej chwili w macicy pacjentki.

Ultrasonograficzne badania w trójwymiarze wzbudzają ogromne emocje u rodziców, są ich pierwszym spotkaniem z nienarodzonym jeszcze dzieckiem. Tego rodzaju badania budują już pierwsze więzi pomiędzy dzieckiem, a mamą i tatą.Najlepiej na badania udać się w 30 tygodniu ciąży i co jakiś czas je powtarzać, wtedy można dokładnie zaobserwować rozwój maluszka.

Trójwymiar w czasie

Trójwymiarowe zdjęcia i filmik to doskonała pamiątka, ale dzięki ogromnemu rozwojowi techniki, jest to także możliwość zdiagnozowania chorób u nienarodzonego jeszcze dziecka. Bardzo często szybka reakcja pozwala na wyleczenie nienarodzonego dziecka z wielu chorób. Często też dzięki temu badaniu można przygotować rodziców na fakt w jakim stanie urodzi się ich dziecko.Na badania usg 3 d i 4 d udają się oboje rodzice, niejednokrotnie także rodzeństwo, wszyscy chcą poznać przyszłego członka rodziny i zawiązać z nim wcześniej rodzinne więzy.

Tags: ,