czwartek, 18 lipca, 2024

Coraz częściej jako drzwi wejściowe stosowane są drzwi aluminiowe. Doskonale łączą w sobie walory estetyczne i użytkowe.

Zalety drzwi aluminiowych

Aluminium coraz częściej wykorzystywane jest w budownictwie. Lekkość i trwałość tego materiału sprawia, że producenci coraz chętniej po niego sięgają. Umożliwia to także zastosowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

Drzwi wejściowe aluminiowe odporne są na działanie czynników atmosferycznych, nie odkształcają się pod wpływem wilgoci, ani nagłych skoków temperatury. Mają bardzo niski współczynnik przenikania ciepła, co z powodzeniem pozwala montować je nie tylko w domach energooszczędnych, ale także pasywnych. Chronią wnętrze domu przed przenikaniem zimna do wnętrza i utratą ciepła na zewnątrz.Dobrze izolują także od hałasu.

Kolejna zaleta drzwi wejściowych aluminiowych to ich trwałość i wytrzymałość. Wykonane z wysokiej jakości aluminium nie wymagają montowania dodatkowych wzmocnień antywłamaniowych, chociaż dla pewności można takie zamówić. Natomiast warto zamontować solidne zamki kodowane lub identyfikujące linie papilarne.

Drzwi wejściowe aluminiowe dają także duże możliwości aranżacyjne i dopasowania ich do elewacji. Doskonale wpiszą się budynki nowoczesne, minimalistyczne. Mogą być montowane także w budynkach użyteczności publicznej, biurach. W razie potrzeby mogą zostać oklejone folią drewnopodobną lub pomalowane specjalną farbą. Największą popularnością cieszą się drzwi dwukolorowe z zachowaniem oryginalnego koloru aluminium

Aluminium ma zastosowanie nie tylko w drzwiach zewnętrznych, ale profile aluminiowe wykorzystywane są także do montażu drzwi tarasowych i okien.

Wady drzwi aluminiowych

Jako stosunkowo nowe rozwiązanie, drzwi aluminiowe mają wyższą cenę niż drzwi wykonane z innych materiałów (poza drzwiami drewnianymi wysokiej klasy). Biorąc jednak pod uwagę ich trwałość, nie będzie konieczności wymiany drzwi po kilku latach, co czyni je relatywnie tanimi.

Wybierając drzwi aluminiowe trzeba zwrócić uwagę na ich jakość i gwarancję producenta, te wykonane z gorszej jakości materiału mogą ulegać zarysowaniom i trzeba będzie je malować.

Nie do każdej elewacji drzwi aluminiowe będą pasowały. Zdecydowanie nie będą stanowiły harmonii z elewacjami zabytkowymi lub stylizowanymi na zabytkowe.

Artykuł przygotowany w oparciu o materiały dostarczone przez firmę Internorm

Tags: ,