czwartek, 18 lipca, 2024

Wielu z nas zależy na tym, aby nasz organizm jak najdłużej pracował na najwyższych obrotach. Nie jest to jednak możliwe bez odpowiedniego wspomagania m.in. suplementami diety. W ciągu kilkunastu ostatnich lat tematyka suplementów diety bardzo się rozwinęła. Praktycznie każdy sklep i apteka w swojej ofercie ma wiele suplementów, które podnoszą sprawność organizmu.

Jaki rodzaj suplementów diety wybrać?

Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa. Wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb oraz od trybu życia, oraz tego, w jaki sposób się odżywiamy. W większości przypadków świetnym rozwiązaniem będzie zastosowanie suplementów diety w postaci kompleksów witamin oraz minerałów. Świetnie sprawdzą się także adaptogeny m.in. eleuterokok kolczasty. Jest to profesjonalna nazwa znanego i cenionego na świecie żeń-szenia syberyjskiego. Suplementy diety z dodatkiem wyciągu z tej rośliny świetnie sprawdzają się w okresach przemęczenia oraz niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Czy istnieją przeciwwskazania do stosowania suplementów wzbogaconych o eleuterokok kolczasty?

Z reguły roślina ta jest stosunkowo bezpieczna, jednak osoby o podwyższonym ciśnieniu tętniczym powinny być uważne i podczas stosowania suplementu stale kontrolować swoje ciśnienie krwi. Przed wprowadzeniem do swojej diety suplementów wzbogaconych o eleutherococcus osoby z nadciśnieniem powinny skontaktować się ze swoim lekarzem i zasięgnąć specjalistycznej porady.

Jak szybko działa eleuterokok kolczasty?

Pierwsze działanie odczuwalne jest nawet po około tygodniu od rozpoczęcia kuracji. Jednak prawdziwa moc tej rośliny ujawnia się przy dłuższym i regularnym stosowaniu.

Decydując się na suplement diety, powinniśmy także wprowadzić zmiany w swoim jadłospisie. Suplementy nie są magicznymi pigułkami, które pomogą nam pozbyć się zmęczenia czy kilku zbędnych kilogramów. Jeżeli nie wprowadzimy poważnych zmian m.in. w trybie życia, aktywności oraz menu, to nawet najlepsze suplementy diety nie przyniosą oczekiwanych rezultatów. Tylko połączenie aktywności fizycznej, zmiany nawyków żywieniowych oraz suplementacja dadzą najlepsze efekty, które będą utrzymywały się przez długi czas i nie wpłyną niekorzystnie na nasze życie i samopoczucie.

Tags: ,