czwartek, 25 kwietnia, 2024

Czy wiesz, że jakość przygotowywanych potraw zależy nie tylko od jakości wykorzystywanych przez Ciebie składników, ale również od tego jakich garnków i patelni używasz każdego dnia? Współcześnie topowi producenci garnków i wyposażenia kuchennego proponują nam wiele interesujących produktów, wśród których z pewnością warto zwrócić uwagę na patelnie i garnki. Jak zmienią one nasze podejście do gotowania?

W poszukiwaniu idealnych patelni

O smażonych potrawach mówi się, że są pyszne, ale też wysokokaloryczne i niezdrowe. A gdyby tak skorzystać z patelni, która pozwala na smażenie na minimalnej ilości tłuszczu i jednocześnie sprawia, że potrawy stają się mniej kaloryczne? Nowoczesne patelnie zaskoczą nas dzisiaj wysoką jakością wykonania, jak również parametrami technicznymi. Wiele z oferowanych patelni posiada dno złożone z kilku warstw – dzięki temu możliwe jest równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz. Zewnętrzna powłoką jest warstwa ceramiczna, która pozwala na smażenie potraw na minimalnej ilości tłuszczu – dzięki temu znacząco zmniejszymy kaloryczność naszych potraw. Powłoki ceramiczne mają jeszcze jedno zadanie – pozwolą one na zminimalizowanie ryzyka przypalania potraw. Projektanci urządzeń zadbali o to, aby ich codzienne użytkowanie było wygodne. Dzięki profilowanym rączkom z materiałów antypoślizgowych pewnie chwycimy patelnię w dłoń. Uzupełnieniem może być także doskonale przylegająca pokrywka ze szkła hartowanego.

Garnki do codziennego gotowania

Idealne garnki powinny być trwałe, dopasowane do naszych potrzeb i funkcjonalne. Wśród oferowanych produktów warto wymienić garnki ze stali nierdzewnej 18/10, którą zabezpieczono przed wysokimi temperaturami oraz odkształceniami. W dnach garnków umieszczono dyski, których zadaniem jest równomierne rozprowadzanie ciepła.

Tags: ,
https://www.fcbu.org/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-w-chlodne-wieczory/ den.com.pl naacotruck.com