czwartek, 18 lipca, 2024

Obserwując najnowsze trendy i panującą modę w projektowaniu mieszkań, możemy wyróżnić kilka czynników, kilka zasad, dzięki którym wyposażymy swoją łazienkę zgodnie z obecnymi trendami. Istnieje przynajmniej kilka wytycznych, którym powinniśmy poświęcić swoją uwagę podczas wybierania wyposażenia naszego domu.

Nie komplikuj sobie życia

Moda na potężne, ogromne meble zwieńczone zdobieniami i błyskotkami już minęła. Nie spotyka się – co prawda niezwykle oryginalnych – wanien okrągłych. Są niezbyt praktyczne i znacznie częściej wybiera się wanny prostokątne. Owszem, pojawiają się co jakiś czas nowe propozycje właśnie takiej, barokowej mody. Nie jest to jednak kierunek pożądany i rozchwytywany. To bardziej fanaberia fanatyków stylu klasycznego. Nie każdy orientuje się i lubi tego typu wystrój. Dziś panuje odmienna tendencja i zgoła inny kierunek w projektowaniu. Polega na niekomplikowaniu sobie życia.

Jakie wyposażenie najlepiej wybrać

Rzadko kiedy nowe łazienki będą wyposażane w wolno stojące, niezabudowane wanny. Te bowiem znikają, a w ich miejsce pojawiają się wanny prostokątne. Są prostsze, bardziej kompaktowe i łatwiejsze w zagospodarowaniu przestrzeni łazienki. Cechują się także prostota i brakiem skomplikowanych kształtów. I to jest jedna z tajemnic modnego podejścia do wyposażania mieszkania. Prostota i minimalizm jest w cenie. Stonowane, często białe lub czarne kolory, brak wyrafinowanych kształtów – proste krawędzie, prostokątne bądź kwadratowe kształty. Jaki byłby sens w wyposażaniu łazienki w wymyślne szafki pełne zdobień, kiedy obok stoi wanna prostokątna o wysublimowanym i prostym charakterze? Kłóciło i gryzłoby się to z całym zaprojektowanym wystrojem naszego pomieszczenia.

Co z kolorami?

Wspomniano wyżej, iż największą popularnością będą cieszyć się meble o stonowanej kolorystyce. Często jedynie w białej lub czarnej barwie. To prawda, jednakże nie można zapominać także o innych odcieniach. W modzie są także kolory beżowe, brązowe, szare. Jak widać, to również spokojne tonacje, bez zbędnych szaleństw. W takim pomieszczeniu, jak łazienka, powinniśmy o tym szczególnie pamiętać. Kto bowiem chciałby mieć wannę prostokątną w kolorze żółtym? Wyglądałoby to co najmniej dziwne. Wszelkiego rodzaju toalety, bidety, szafeczki i wanny prostokątne są wykonane zazwyczaj z koloru białego, rzadziej trafiają się odcienie czerni czy szarości. Łazienką bowiem rządzą się trochę inne prawa, niż w przypadku np. salonu. W niej musi być czysto i prosto. Aż do granic możliwości!

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://1lazienka.pl/category/wanny-prostokatne

Tags: ,