czwartek, 25 kwietnia, 2024

Dopasowanie konkretnych mebli do naszego mieszkania czy domu może okazać się mocno problematyczne – wszystko za sprawą olbrzymiej ilości ofert, które znajdziemy na polskim rynku. Obecnie producenci co chwilę pokazują nam nowe kolekcje, które zachwycają nowoczesnym designem, wykorzystanymi materiałami, kolorami. Co wybrać? Jak stworzyć funkcjonalną sypialnię?

Zwracaj uwagę na materiały!

Podstawą w kupnie nowych mebli do mieszkania są materiały. Dzisiaj w sklepach meblowych znajdziemy tysiące produktów, w zdecydowanej większości wykonanych z desek meblowych. Materiał ten to sprasowane elementy drewniane, pokryte laminatami i okleinami. Popularność mebli z tego tworzywa wynika przede wszystkim z ich niskiej ceny. Niestety, deski meblowe nie są materiałem wytrzymałym – po kilku latach użytkowania mogą się one odkształcać, a nawet łamać!
Alternatywą jest lite drewno – meble z tego wyjątkowego materiału można kupić między innymi w sklepie notodo.pl. Lite drewno w Polsce pozyskiwane jest z takich gatunków jak sosna, dąb, buk – dzięki temu drewno ma wiele interesujących odcieni. Lite drewno, zanim trafi do pracowni stolarskich, musi zostać odpowiednio wyselekcjonowane i wysuszone. Dzięki tym zabiegom mamy pewność, że nie będzie ono miało skaz, widocznych sęków, a w przyszłości nie pojawi się wewnątrz wilgoć czy pleśń. Dopiero po wysuszeniu możliwe jest wykonanie pierwszych obróbek stolarskich. Lite drewno odznacza się przede wszystkim wysoką odpornością na uszkodzenia, działanie wilgoci, wnikanie brudu, zarysowania. Na wiele lat zachowuje swój piękny wygląd.

Jakie meble drewniane sprawdzą się w naszych sypialniach?

Wśród licznych modeli łóżek drewnianych z pewnością wyróżniają się łóżka oparte na ramie, posiadające wewnętrzne komory na pościel lub też wysuwane z ramy szuflady. Poza nimi warto zainteresować się szafami z litego drewna oraz nowoczesnymi, drewnianymi toaletkami.

Tags: , ,
upe-printco.pl imytolepiej.pl m.pl